Michał Stajszczak urodził się w 1956 roku w Warszawie. W 1979 roku ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. Następnie pracował w Instytucie Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej, prowadząc zajęcia m.in. z Podstaw Konstrukcji Maszyn i (jako jeden z pierwszych w Polsce) z Grafiki Komputerowej.
Od 1990 roku jest właścicielem hurtowni gier planszowych ROST s.c. Oprócz działalności handlowej zajmuje się projektowaniem, tłumaczeniem i popularyzowaniem gier planszowych i łamigłówek. Jest autorem bądź współautorem gier Grand Prix, Prezydent, Biurokracja, Rodzinki, Quiz zoologiczny, Quiz o cywilizacji, Nasz wiek XX, Rodzina, Formuła 1, Rancho oraz Rachmistrz. Przetłumaczył na polski przepisy kilkudziesięciu gier planszowych i elektronicznych, takich jak np.. Monopoly, Ryzyko, Rummikub, Stratego, Tik-tak-bum, Wilki i owce.
W latach 1976-79 prowadził Sekcję Gier Planszowych w klubie studenckim Amplitron. Był reprezentantem Polski w szachach heksagonalnych oraz Mistrzostwach Świata w Rozwiązywaniu Łamigłówek (World Puzzle Championships). Był sędzią głównym wszystkich dotychczasowych Mistrzostw Polski w Monopoly. Sędziował także w turniejach innych gier, m.in. Rummikuba i Super Farmera. Przez kilka lat prowadził dział łamigłówek matematyczno-logicznych w Rozrywce i Rewii Rozrywki, o grach i łamigłówkach pisał także w dodatkach do Życia i Gazety Wyborczej. Obecnie współpracuje z portalem GamesFanatic.pl.